Sypialnia jest zaciszem, w którym regenerujesz siły przed kolejnym dniem. To w niej wypoczywasz, chcesz dać wytchnienie sfatygowanemu kręgosłupowi, stopom i kładziesz się, gdy boli Cię głowa. Aby poczuć bezkompromisowy komfort warto starannie dobrać wyposażenie tego pomieszczenia. Pozwól sobie na komfortowy wypoczynek w stylowym, urządzonym w myśl najnowszych trendów wnętrzu. 

Łóżka tapicerowane do sypialni – modne rozwiązanie

Łóżka tapicerowane do sypialni to ponadczasowe meble, które zachwycają luksusowym efektem wizualnym. Wśród dostępnych modeli znajdują się łóżka tapicerowane z pikowanym lub gładkim wezgłowiem, wyposażone w funkcjonalny, duży pojemnik na pościel oraz o konstrukcji stałej. Wykonane z wysokiej jakości komponentów wykazują trwałość oraz odporność na zniszczenie pod wpływem czynników zewnętrznych. Efektownie prezentujące się łóżka, pokryte tkaniną tapicerską w różnych, dostępnych kolorach oraz rodzajach tkanin doskonale nadają się na główny, wyznaczający trend w aranżacji element wystroju wnętrza. Dzięki ustawieniu w sypialni tak efektownego mebla w gładkiej lub wzorzystej aranżacji można wykreować indywidualny charakter wnętrza i nadać mu wyjątkowości. 

Czy łóżka tapicerowane są funkcjonalne?

Tapicerowane łózka do sypialni wykonane są na takiej samej zasadzie co łózka drewniane oraz produkowane z płyt meblowych. Warstwa tkaniny jest tutaj obiciem zewnętrznym, nie mającym wpływu na konstrukcję i funkcjonalność mebla. Z tego względu można wybierać pomiędzy łóżkami tapicerowanymi z mechanizmem gazowego podnoszenia stelaża oraz łóżkami, nieposiadającymi pojemnika na pościel, umieszczonego pod stelażem. Pierwsza z opcji zachwyca wyjątkową praktycznością zastosowania zwłaszcza w niedużych sypialniach, w których brakuje miejsca na standardowo wysuwaną szufladę pod łóżkiem. W przestronnych wnętrzach duże łóżko tapicerowane w ciemnym odcieniu zachwyca wyjątkowo szlachetnym wyglądem. Ich niezwykły efekt można zaobserwować również w niewielkich pomieszczeniach, gdzie zdecydowanie korzystniej prezentują się tapicerowane łózka w jasnych odcieniach. Tkaniny, zastosowane jako obicie są materiałami wysokiej jakości, testowanymi pod kątem przetarć, odpornymi na wilgoć oraz niewchłaniającymi zabrudzeń. Dostępne są m. in. w wersji velvetowej, gładkiej, ze skóry ekologicznej.

Łóżka tapicerowane do sypialni głównej i pokoju młodzieżowego

Łóżko tapicerowane do sypialni głównej to mebel dwuosobowy, dostępny w szerokości 140, 160 oraz 200 cm i dla takiej szerokości materaców przewidziane są produkty. W sypialniach dziecięcych oraz młodzieżowych zdecydowanie sprawdzają się węższe łózka tapicerowane, o szerokości od 90 do 120 cm. Im szersze łóżko tapicerowane, tym efektowniej prezentuje się we wnętrzu. Jeśli zastosowanie znajduje w sypialni młodzieżowej warto ustawić je podobnie jak w sypialni głównej, w centralnym miejscu pomieszczenia. Łóżka tapicerowane do sypialni doskonale prezentują się w aranżacjach, tworzonych na styl glamour, nowoczesny, prowansalski.